Warning: filemtime(): stat failed for /sup/js_sup.js in /var/www/html-web/erudio.cz/sup/html_class.php on line 79
V závislosti na nastavení parametru "Lze evidovat propadlé termíny zk." (viz Parametry - záložka Student 1) je možné zapisovat propadlé termíny zkoušek, na které se student nedostavil a neomluvil se.
Je-li toto povoleno, v dolní části okna Výsledky zkoušek s pokusy se zobrazí 3 zašrktávátka. Jimi se označují neomluvené termíny.

Příklady:
1. Student splnil (výsledek 1, 2, 3)


Políčko s neomluveným termínem se obarví oranžovou barvou.
V těchto případech (výsledek zkoušky = 1, 2 nebo 3) nesmí být poslední zapsaný termín Neomluven. Pokud ano, program na to upozorní chybovou hláškou, např. kdybychom v našem příkladu s výsledkem 3 označili i druhý termín jako Neomluvený, objevila by se tato hláška:2. Student neprospěl (výsledek 4)


V těchto případech (výsledek zkoušky = 4) může být poslední zapsaný termín Neomluven. Platí ale, že aspoň na jeden z termínů se student dostavil.
Pokud tomu tak není, program na to upozorní chybovou hláškou, např. kdyby v našem příkladu byly všechny termíny Neomluvené, objevila by se tato hláška:3. Student nesplnil (výsledek "-" pomlčka)


V těchto případech (výsledek zkoušky = "-") musí být všechny termíny Neomluvené.
Pokud tomu tak není, program na to upozorní chybovou hláškou, např. kdyby v našem příkladu byl 2. termín omluven, objevila by se tato hláška:
Od 30.08.2018 je možno evidovat i propadlé termíny zápočtů.
je třeba mít povolen parametr "Lze evidovat propadlé termíny zápočtu" (viz Parametry - záložka Student 1)