Warning: filemtime(): stat failed for /sup/js_sup.js in /var/www/html-web/erudio.cz/sup/html_class.php on line 79
Při zadávání umělého rodného kódu cizinců se prvních 6 míst vytvoří podle data narození a poslední čtyřčíslí (resp. trojčíslí u cizinců narozených před rokem 1954) se zadává tak, jak je určeno v matrice SIMS.
Je zakázáno ruční založení nové osoby-cizince narozené před rokem 1954 s 10ti místným rodným kódem.

Pravidla pro vyplnění 7. až 10. místa umělého rodného kódu stanovuje rektorát školy. Obvykle se tvoří takto:

Při vytváření nového záznamu v Uchazeči nebo Studentovi je ověřováno dle 9. místa v rodném čísle, jestli se nejedná o cizince (bez ohledu na zatržítko "Je to občanČR nebo cizinec s rod.číslem?").

Pokud ano,ověří se, zda existuje osoba-cizinec se stejným datem narození a stejným pohlavím. Existuje-li taková osoba, zobrazí se seznam.
V seznamu se zobrazuje:
Pro vybranou osobu se dole ve formuláři zobrazují další údaje pro lepší identifikaci osoby:


Pokud zakládaná osoba není v seznamu, zvolíme nahoře text "Založit novou osobu" a po potvrzení OK bude třeba vyplnit osobní údaje studenta/uchazeče.


V Uchazeči u nové přihlášky z webu se v seznamu navíc zobrazuje sloupec:

Uživatel si vybere již existující osobu nebo zadání nové osoby a stiskne OK.

Existuje-li pro stejné jméno a občanství víc řádků, pak vyberte ten, který má rodné číslo a ne rodný kód. Pokud po výběru osoby a po zobrazení jejích osobních údajů se Vám zdá, že jiná by byla vhodnější a chcete ji vyzkoušet, stačí přerušit zadávání tlačítkem Návrat, zadat rodné číslo znovu a vybrat jinou osobu ze seznamu.
Rozhodně nezakládejte novou osobu, když již osoba existuje, tj. existuje záznam se stejným příjmením (rodným příjmením), jménem, občanstvím - třebaže má špatnou adresu apod. Použijte existující a opravte ji! Musíte si být jisti, že se jedná o totožnou osobu.
(Tato dvě tlačítka mají stejnou funkčnost jako tlačítka v osobních údajích na záložce Ostatní.)

Od verze Studenta 15.1.0.49, Uchazeče 12.2.0.71
Nově je možné zadávat občanům SR rodné číslo i rodný kód. Slováci narození do 31.12.1992 budou mít i nadále své rodné číslo. Umělý rodný kód by měli mít Slováci narození od 1.1.1993, protože není jistota, že rodné číslo nebude shodné s rodným číslem, které bylo přidělené někomu v ČR. Slovák by pak měl požádat o přidělení rodného čísla v ČR.

Od verze Student 15.1.0.78, Uchazeč 13.0.0.89
Na SIMS se kontrolují dvojité rodné kódy studentů podle data narození a jména. Je pak potřeba rodné kódy stejných cizinců sjednotit na rodný kód zadaný školou, která zadala studenta jako první. Na některých školách používají v rodném kódu na 9. a 10. místě malá písmena. Malá písmena v rodném kódu dosud nešla zadat ve Studentovi.
Nově je udělaná úprava, která umožní zadat v opravě rodného kódu u cizince na posledních dvou místech malá písmena. Aby šlo zadávat malá písmena, je potřeba zaškrtnout "Zadat malá písmena v rodném kódu kvůli matrice SIMS". Po zadání rodného kódu s malými písmeny a OK je potřeba ještě potvrdit, že ".... Chcete nechat jiný kód?".
Rodné číslo cizinců
Rodné číslo cizinců

Pro VŠCHT a ČZU

Program Student a Uchazeč archivuje všechny použité rodné kódy studentů/uchazečů a při pořizování nové osoby (cizince s rodným kódem) nebo při změně rodného kódu, kontroluje, aby nedošlo k opětovnému použití rodného kódu, který byl již v minulosti použit.
Archivace s kontrolami se provádí v rámci celé školy (nelze pouze na vybrané fakulty).
Pro zprovoznění je třeba provést úvodní naplnění archivu, které provádí Erudio s.r.o. V případě zájmu dalších škol o tuto funkčnost, kontaktujte prosím firmu Erudio s.r.o.